Detektor CO FireAngel CO-9D s LCD

Cena s DPH 49,20 €
Cena bez DPH 41 €
Stav zásob: Skladom
Množstvo
 
Detektor a meracie zariadenie CO s multifunkčným LCD displejom ...

Popis tovaru

Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého a digitálny teplomer v jednom s multifunkčným LCD displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu úroveň koncentrácie oxidu uhoľnatého (CO) v monitorovanom priestore spolu s teplotou. Zobrazené hodnoty CO sú uvedené v častiach na milión (PPM). Senzor je prekalibrovaný tak, aby displej detektora zobrazoval namerané hodnoty od 10 PPM do 999 PPM.


Detektor oxidu uhoľnatého je vybavený kombinovaným tlačidlom Test / Mode, ktoré je určené na overovanie správneho fungovania zariadenia a zároveň slúži na zobrazenie najvyššej nameranej úrovne CO. Detektor bude zaznamenávať úrovne najvyššej namerané hodnoty CO, ktoré detekoval počas posledných 4 týždňov. Tieto informácie sú užitočné v prípade, že prístroj detekoval nebezpečné hodnoty CO počas doby vašej neprítomnosti.

Stav senzora, napájacej jednotky a vnútorných obvodov je monitorovaný automatickým kontrolným systémom zariadenia účinnosti. V prípade zistenia závady, sa na LCD displeji zobrazí informácia zodpovedajúca zistenej závade a spustí sa bezpečnostný signál.

Detektor CO je napájaný pomocou integrovanej napájacej jednotky, ktorá je konštruovaná tak, aby zariadeniu poskytovala energiu po celú dobu jeho životnosti (7-rokov), pričom sa počíta aj z občasnými poplachy a hláseniami stavu zariadenia. Špeciálna konštrukcia umožňuje prevádzku zariadenia bez nutného pevného ukotvenia a tak sa stáva prenosným s možnosťou jednoduchého a stabilného umiestnenia na vodorovnú plochu (napríklad na nočný stolík, policu a podobne). Oxid uhoľnatý je bezfarebný plyn, bez chuti a zápachu, ktorý vzniká pri zlom spaľovaní fosílnych palív, ako je uhlie, ropa, zemný plyn, LPG, uhlie a drevo. Môže byť tiež produkovaný zle udržiavanými alebo pokazenými palivo spaľujúcimi spotrebičmi určenými na vykurovanie v domácnostiach, ako sú napríklad: kotle, plynové spotrebiče, karmy, grily, zanesené komíny, ventilačné systémy, alebo poškodené potrubie určené na odvod spalín.

Medzi časté príznaky otravy CO sú bolesti hlavy, nevoľnosť, únava či bolesť svalov - tieto však môžu byť ľahko zameniteľné s diagnózou chrípky.

Je preto dôležité chrániť svoju rodinu a domov detektormi oxidu uhoľnatého.

Výhody zariadenia

Typ senzora: Elektrochemický
Multifunkčný LCD displej
Priebežná detekcia oxidu uhoľnatého.
Odolnosť proti falošným poplachom.
Hlasný akustický alarm o sile 85 dB
Funkcia Test / Mode - overovanie správneho fungovania zariadenia a zobrazenie najvyššej nameranej úrovne CO v pamäti zariadenia
Pravidelná automatická sebakontrola funkcií detektora
Napájanie pomocou integrovanej napájacej jednotky
Inštalácia na stenu, alebo na vodorovný povrch
Signalizácia konca životnosti zariadenia
Nízke náklady na prevádzku, malé rozmery a hmotnosť
Jednoduchá montáž a manipulácia
Nadčasový a moderný dizajn
7 rokov záruka

Meracie zariadenie oxidu uhoľnatého má certifikát potvrdzujúci zhodu s požiadavkami slovenskej technickej normy STN-EN 50291: 2001 pre domáce detektory oxidu uhoľnatého. Súlad s touto normou bol potvrdený nezávislým výskumným laboratóriom British Standard Institute (BSI).

Technické parametre výrobku

Technológia senzora: Elektrochemická technológia
Zdroj: Integrovaná napájacia jednotka
Spôsob montáže: Na stenu (skrutky sú súčasťou balenia) alebo na vodorovný povrch.
Pracovná teplota: -10° C - +40° C Prevádzková vlhkosť: 30% - 90% relatívnej vlhkosti (RH) nekondenzujúca.
Skladovacie podmienky: Teplota: -20° C - +60° C Vlhkosť: 30% - 90% RH
Rozmery zariadenia: 125mm x 74mm x 40mm
Hmotnosť: 0,120 kg
Schválenie: STN-EN50291: 2001
Známky: CE Záruka: 7 rokov